Jose (Chepe) Velasquez, project Nikaragua

Ahoj, jmenuji se José, ale kamarádi mi říkají Chepe. Na mojí práci pro mamacoffee mě nejvíc baví to, že se díky všemu, co děláme, mohu podílet na rozvoji kávové kultury v NikaraguiMohu pomáhat lidem, kteří by sami neměli tolik možností a šancí, jak se ve velkém světě výběrové kávy prosadit. Díky spolupráci s mamacoffee mohu malým kávovým farmářům pomoci najít dlouhodobě udržitelnou a konkurenceschopnou cestu v jejich podnikání.

 

Co pro tebe mamacoffee znamená?


mamacoffee je pro mě společnost s obrovskou dávkou respektu ke kávě. Má ušlechtilé cíle a díky tomu pomáhá v rozvoji všem svým zaměstnancům, spolupracovníkům, ale i zákazníkům. Všechny projekty realizuje s maximální odpovědností a rovným přístupem tak, že za sebou zanechává v jednotlivých zemích významnou stopu, a to nejen v oblasti kávy, ale také v sociální sféře. Mamacoffee nám všem ukazuje, že zažitá paradigmata, která zde okolo kávy fungují, už dávno nemusí být všechna platná. Třeba v ekonomické oblasti je velkým tématem výkupní cena. Mamacoffee kávu nakupuje za spravedlivou cenu, která je vyšší, než stanovil okolní trh. Férové ceny ale motivují pěstitele, kteří se díky tomu mohou soustředit na rozvoj svých farem a na zlepšování své produkce.

 

Jakou kávu máš nejraději?


Patřím do týmu filtrované kávy. Musím se přiznat, že jsem momentálně neměl možnost ochutnat všechny kávy z nabídky mamacoffee. Ale určitě mám nejraději tu naši z Nikaraguy. Nejvíce mi chutná káva zpracovaná naturálně, konkrétně od rodiny Chavarría.

Zpět do obchodu