Kávové projekty

Záleží nám na tom, odkud naše káva pochází, za jakých podmínek byla vypěstována a navázání dlouhodobé spolupráce s konkrétními farmáři spolu s důrazem na ekologii i udržitelnost patří k základům filozofie, které se v mamacoffee držíme od našich začátků. I proto naši kvalitní výběrovou kávu dovážíme přímo, zodpovědně a za férových podmínek v rámci našich zahraničních kávových projektů. V současnosti většina zpracované zelené kávy, kterou dovážíme pochází právě od farmářů, se kterými nás pojí dlouhodobá spolupráce a přátelství. Takovou kávu můžete poznat podle naší značky mamacoffee direct.

 

 

Naše cíle, důvody a přístup 

Od začátku mamacoffee jsme šli cestou poznání našich kávových dodavatelů, nastavení férových, spravedlivých podmínek obchodu a maximálního možného zkrácení dodavatelského řetězce. Naší snahou je společně dosáhnout co nejlepší kvality kávy při zajištění ekologické udržitelnosti celého procesu. 

Farmáře pravidelně navštěvujeme a se snažíme jim předávat zpětnou vazbu z pražírny, z kaváren i od zákazníků, pořádáme pro ně cuppingy i školení a zveme je na kávové akce. Jedině dlouhodobá spolupráce a zapojení širokého týmu odborníků z mamacoffee po světě i v ČR zajišťuje přesnější sklizeň i zpracování a vede k výraznému zvýšení kvality. Farmáři pak za kvalitnější kávu dostanou lépe zaplaceno a milovníci kávy to zase ocení ve svém šálku. 

Nastavení spravedlivých cen pomáhá především ve velmi chudých oblastech zajistit lepší ekonomické i sociální podmínky. Díky dlouhodobé spolupráci vidíme, jak pěstitelé utržené peníze investují zpět do svých farem, do zaměstnanců a jejich rodin, do vzdělání dětí, do zdravotního pojištění, které v pěstitelských zemích rozhodně není standardem.

 

 

Stopy mamacoffee v kávovém světě

Naše práce na konkrétních kávových projektech začala v roce 2015 v Guatemale. Od té doby mamacoffee ukazuje, jak firma z České republiky může férově a zodpovědně realizovat globální business. V následujících letech jsme navázali spolupráci také v Indonésii na Sumatře či v Barmě.

Od roku 2016 například spolupracujeme s Paulem Toledem z Brazílii. V Nikaragui máme dokonce dva kávové projekty (Nikaragua Women’s project a spolupráce s rodinou Chavarría), na které dohlíží náš místní kolega Chepe. Spolupracujeme také se zpracovatelským družstvem v ugandském pohoří Rwendsori, kde naši kolegové Jakub s Lukášem strávili tři měsíce. Vedle těchto ucelených projektů ale také dlouhodobě trvá i spolupráce s kávovými farmáři v Etiopii.

 

 

Cestujeme za kávou a farmáři

V mamacoffee nedovážíme jen nějakou výběrovou kávu. Naše káva má příběh, který vám vyprávíme prostřednictvím všech našich kanálů. Co a kdo stojí za každým zrnkem se dozvíte také na našem Facebooku, Instragramu či v našich podcastech

Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu