Používáme cookies, abychom mohli naše stránky a služby upravit tak, aby vám co nejvíce vyhovovaly. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Souhlasím Další informace

káva s příběhem
Registrace

Fairtrade třtinový cukr ze Svazijska 1000 g

Svazijské zlato
93,- Kč 80,87 Kč)

Náš nerafinovaný třtinový cukr krupice s certifikací Fairtrade se vyznačuje přirozeně světle hnědou až béžovou barvou, charakteristickou vůní po medu a ovoci a příjemnou karamelovou chutí.

Do kávy i na pečení

Pro svou nižší sladkost je třtinový cukr vhodný pro slazení kávy či čaje, jelikož méně potlačuje a deformuje jejich skutečné chutě. Jeho medové podtóny se krásně rozvinou při vaření, pečení i zavařování.

Více minerálů, méně kalorií

Nerafinovaný třtinový cukr obsahuje minerální látky, vitamíny skupiny B a enzymy, které napomáhají dobrému trávení. Oproti bílému řepnému cukru je tedy nutričně bohatší, méně kalorický a méně zatěžuje lidský organizmus.

Příběh našeho cukru

Náš Fairtrade třtinový cukr pochází z jedné z nejchudších jihoafrických zemí, ze tří malých a jednoho většího družstva (Mavalela, Maplotini, Maphobeni, Phaka Mafucula Farmers Association). Ta sdružují několik desítek farmářských rodin. Rodiny farmářů sklizenou třtinu předávají ke zpracování Svazijské cukrové asociaci, která rozřezané rostliny vylisuje. Získanou šťávu následně několikrát povaří a rychle zchladí. Celý proces probíhá bez přídavku chemických činidel.

Doplňkové informace

  • Certifikace: fair trade