Používáme cookies, abychom mohli naše stránky a služby upravit tak, aby vám co nejvíce vyhovovaly. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Souhlasím Další informace

káva s příběhem
Registrace

Ochutnejte naši novou Rwandu Muhondo!

Rwanda MuhondoChystáme první ochutnávku naší nové, excellentní kávy - Rwandy Muhondo. Stavte se pro ni do mamacoffee kavárny na Jiřího z Poděbrad. Na mlýnku bude k mání jen od pátku 12. 8. 2016 do neděle 14. 8. 2016.

O Rwandě Muhondo

Intenzivní, živá, vyrovnaná chuť s nádechem tmavého (lesního) medu, sladkého grepu a bergamotu. Krásně karamelově sladká vůně s mandarinkami. To je naše nová Rwanda! Stoprocentní arabika, kterou v celých Čechách ochutnáte jen v mamacoffee.

Jak jsme kávu objevili?

Rwanda je dynamicky se rozvíjející kávová země, která výrazně investuje do kvality káv, rozvoje kávových plantáží a zpracoven. Díky tomu se v poslední době objevuje velké množství kvalitních, zajímavých káv, což nás vedlo ke hledání právě v této oblasti.

Na podzim 2015 jsme se setkali s kávou 3 African Sisters Muhondo. Kávou, jež se opakovaně skvěle umísťuje v mezinárodních žebřících Cup of Excellence (2014 – 1. místo (skóre 91), 2015 – 3. místo (skóre 89,89)). Zachutnala nám a začali jsme s 3 African Sisters spolupracovat nejen naRwanda Muhondo dovozu této kávy do Čech, ale i dalších projektech zaměřených na zlepšení kvality života farmářů v dané oblasti.

Káva, kterou vám nabízíme pochází ze stejné sklizně (tzv. paralelního lotu), jako oceněné kávy. Kávovníkům se v této severní rwandské provincii skvěle daří především díky četným srážkám a ideální poloze v podhorském terénu. O plantáže se stará několik farmářských rodin, které zralé kávové třešně pečlivě ručně sbírají, promývají vodou a následně suší přímo na slunci.

Detailní informace

- Země původu: Rwanda
- Region: Severní provincie, Gakenke distrikt
- Producent: 3 African Sisters
Rwanda Muhondo- Nadmořská výška: 1 700 – 2 200 m n. m.
- Odrůda: arabica bourbon
- Sběr: ruční
- Zpracování: promyté
- Stupeň pražení: střední
- Aroma: mandarinky, karamelová sladkost, bergamot
- Chuť: tmavý (lesní) med, sladký grep, bergamot
- Podchuť: živá, delší, marshmallow
- Tělo: střední, smetanové