Používáme cookies, abychom mohli naše stránky a služby upravit tak, aby vám co nejvíce vyhovovaly. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Souhlasím Další informace

káva s příběhem
Registrace

mamacoffee - pražíme kávu s příběhem!

Nikaragua Finca El Guayabomamacoffee je pražírna kávy, která provozuje 7 kaváren a vlastní řemeslnou pekárnu.

Impulzem pro založení mamacoffee byla naše cesta do jižní Etiopie v roce 2007. První vlastní kavárnu v pražské Londýnské ulici a pražírnu kávy jsme formálně otevřeli o rok později. Založili jsme tak jednu z prvních pražíren výběrové kávy a nejstarší férovou pražírnu ve střední Evropě. Díky ní zaručujeme čerstvost naší kávy, kterou každoročně vybíráme z posledních sklizní drobných farmářů. Naše nabídka je sezónní a pravidelně se mění.

Postupně jsme otevřeli dalších šest  kaváren v Praze, které provozujeme. Tři pod značkou mamacoffee, dále Cafe Jedna, Kavárnu pod lipami a sesterskou pražírnu kávy Original Coffee s kavárnou v Betlémské ulici v Praze. Otevřeli jsme vlastní pekárnu, spustili kavárenský eshop a program pro velkoobchodní zákazníky. Těm dokážeme dodávat nejen kávu, čaje, třtinový cukr a naše další produkty, ale také celou řadu baristických technologií.

NikaraguaČasto poskytujeme poradenské služby partnerským kavárnám a pomáháme firmám, kancelářím i dalším subjektům najít optimální řešení pro jejich prostory. Široké veřejnosti nabízíme kurzy zaměřené na domácí přípravu kávy i specializované baristické kurzy.

V roce 2011 jsme založili Prague Coffee Festival, největší akci se zaměřením na kávu ve střední a východní Evropě. Organizaci festivalu jsme předali spolku Coffee Embassy, který se věnuje propagaci kávové kultury a podpoře kávových profesionálů.

Naše produkty

Zrnka kávy, která končí ve vašem šálku, sledujeme od začátku jejich cesty. Klíčovým je pro nás důstojný, férový obchod, jež zaručuje spravedlivé výkupní ceny surovin v chudých rozvojových zemích. Díky tomu mohou např. děti farmářů chodit do škol, nedochází k novodobému otroctví a farmáři mohou své farmy rozvíjet a soustředit se na lepší ochranu životního prostředí. S kávovými farmáři navazujeme osobní kontakt, snažíme se je podpořit na mnoha úrovních,Etiopie zajímají nás jejich příběhy, které se snažíme sdílet i s vámi.

Kromě kávy se zabýváme také dovozem čaje a třtinového cukru.

Pekárna mamacoffee

Cheesecake, kváskový chleba, muffin, mrkvový dort, tradiční bábovka ... To vše (a ještě mnohem víc) sami pečeme. Chceme mít jistotu, že vše bude čerstvé, z kvalitních, sezónních surovin a hlavně dobré.

Zaměstnávání a spolupráce

Vždy se snažíme podporovat širší komunity. I proto jsme založili společnost fair balírna s.r.o.. První sociální podnik a chráněnou dílnu, která se zaměřuje na balení fair trade produktů.

IMG_2909Jsme přesvědčeni, že silná společnost má začlenit co nejvíce svých členů a všichni mají dostat příležitost. Jako jeden z nejlepších způsobů začlenění vnímáme práci, proto nabízíme  pracovní příležitosti lidem znevýhodněným na trhu práce, ať už se jedná o zdravotně postižené, příchozí, rodiče po rodičovské dovolené,....

Pokud byste se chtěli zapojit do týmu mamacoffee, dejte nám vědět!

Hodnoty mamacoffee

Kvalita

Věříme v kvalitu našich lidí, služeb i produktů. O tyto kvality trvale pečujeme a snažíme se je co nejvíce zvyšovat.

Lidské hodnoty a humanismusPeru Gr.1 Swiss Water Process

Kavárny vnímáme jako důležité místo setkávání, příležitost pro otevřenou svobodnou a demokratickou diskusi. Vždy se snažíme být dobrým partnerem místní komunitě i občanské společnosti, podporovat je a pomáhat jim růst.

Profesionalita

Ctíme přátelský a profesionální přístup k zákazníkům, našim partnerům i dodavatelům.

Partnerství

Vytváříme pevná a rovnocenná partnerství s našimi zákazníky, farmáři, dobrými dodavateli i širší komunitou.

Transparentnost a odpovědnost

V rámci nákupu surovin i služeb vyžadujeme jasné a férové podmínky. Stále usilujeme o co nejmenší dopad na životní prostředí v našem okolí i okolí našich dodavatelů, farmářů i celé komunity. Vyhledáváme a preferujeme lokální dodavatele, se kterými navazujeme pevné vztahy. Pravidelně ověřujeme podmínky vzniku jejich produktů.

Věříme, že skvělou kávu a čaj si můžete dopřát kdekoli: u vás doma, na pracovišti, v našich vlastních i partnerských kavárnách. Proto se snažíme, aby byla kvalitní, čerstvě pražená káva běžně dostupná v našich kavárnách i na eshopu. Ať už si chcete skvělou doma dopřát doma nebo ji odebírat ve velkém, máme pro vás zajímavou nabídku káv i příslušenství. Ozvěte se nám.

Marta a Daniel Kolský
zakladatelé a majitelé mamacoffee s.r.o.