Používáme cookies, abychom mohli naše stránky a služby upravit tak, aby vám co nejvíce vyhovovaly. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Souhlasím Další informace

káva s příběhem
Registrace

Něco dobrého končí, něco lepšího začíná!

Nikaragua Finca El GuayaboZásoby kávy MEXICO SHG se tenčí. V našem skladu se ohřejí již jen tři týdny, aby uvolnily místo dlouho očekávané novince, 100% arabice Nikaragua Finca El Guayabo. Vyladěné, lahodné kávě s chutí vlašských a lískových ořechů, mléčné čokolády a brusinek. Díky nižší nadmořské výšce kávových plantáží a půdě sopečného původu se jedná o kávu s nižší kyselostí a plnějším tělem, která vyhovuje širokému spektru zákazníků. Káva je ideální na přípravu espressa.

Odkud káva pochází?

Kávu vypěstovala rodina Juany Antonie Mendez-Perez na vlastní farmě v kávové oblasti Matagalpa. Jejich fincu (farmu) El Guayabo jsme objevili před třemi lety při cestě po Střední Americe. Z krátké návštěvy vznikl nápad přijet zpátky a zkusit spolupracovat na samotné kávové sklizni. A podařilo se! Naše talentovaná baristka a nejlepší česká degustátorka kávy, Zuzka Černá, zde strávila několik měsíců, pomáhala se sklizní, následným zpracováním kávy a jejíNikarague Finca El Guayabo přípravou na cestu do pražírny. Káva je tak v celých Čechách dostupná pouze v pražírně mamacoffee.

mamacoffee direct: káva přímo od farmáře

Nikaragua Finca El Guayabo je další kávou, kterou jsme nakoupili na přímo – tzn. mamacoffee platilo samotným farmářům. Cena byla vyšší než výkupní cena fair trade (FT). Kromě toho jsme rodině Mendez-Perez za kávu vyplatili prémie, za které v průběhu roku vylepšili svůj zpracovatelský závod.

Jak se to má s certifikacemi?

Kávová farma má FT certifikaci. Vzhledem k tomu, že jsme kávu nakupovali na přímo od rodinyNikaragua Finca El Guayabo Mendezových, naší kávě tato certifikace nepřísluší. Káva nemá bio certifikaci (obdobně jako většina káv z této oblasti).

Chuťový profil pod lupou

- Aroma: mléčná čokoláda, vlašské ořechy
- Chuť: vlašské a lískové ořechy, mléčná čokoláda, brusinky
- Podchuť: kratší, vyrovnaná kombinace oříšků s tóny brusinek
- Tělo: krásně plné, krémové
- Kyselost: nízká

Detailní informace o kávě

Nikaragua Finca El Guayabo- Země původu: Nikaragua
- Region: Matagalpa
- Producent: farma El Guayabo
- Nadmořská výška: 800 m n.m. - 1 100 m n.m.
- Odrůda: red caturra, catimor
- Sběr: ruční
- Zpracování: promyté
- Stupeň pražení: střední